خرید عمده قره قروت سفید پفکی

قره قروت سفید پفکی یا قارا یکی از انواع لبنیات به رنگ سیاه یا قهوه ای و بعضی سفید یا زرد است که مزه‌ای عمدتا ترش دارد. این فرآورده ی لبنی از دوغ یا ماست به دست می آید.اسيديته قره قروت از لواشک خيلی بيشتر است و مصرفش می تواند موجب فرسايش مينای دندان شود و آثار مخرب را روی دندان ها بگذارد. به همين دليل بهتر است که در مصرف آن تعادل را رعايت کرد.

خرید عمده قره قروت سفید پفکی

فواید مصرف قره قروت سفید پفکی

فواید مصرف قره قروت سفید پفکی سیاه‌کشک یا (قره‌قروت) قره یعنی سیاه و قروت یعنی کشک به معنی ترکی می باشد. یکی از انواع لبنیات به رنگ سیاه یا قهوه‌ای و بعضاً سپید یا زرد است که مزه‌ای ترش دارد. این فراوردهٔ لبنی از دوغ یا ماست به دست می‌آید. در کرمان به آن تلف، در یزد به آن تَرَف، در مازندران تَفره، در اصفهان به آن قارا ، بختیاری ها به آن قره ،در شیراز و شمال خراسان با نام قره قوروت (نامی ترکی به معنی کشک سیاه) و در دامغان با نام سوچو شناخته می‌شود. استان چهارمحال و بختیاری با مرکزیت شهرکرد یکی از مراکز مهم و اصلی تهیه سیاه کشک در کشور و یکی از سوغات این منطقه می‌باشد و فروش قره قروت در این شهر ها بسیار رواج دارد و قیمت قره قروت در این شهر ها بسیار مناسب است.

در فردوس (جنوب خراسان) سیاه کشک را کرم رنگ می‌سازند و آنرا آق قروت (به معنی سپید کشک) می‌نامند. سپید کشک به ۲ دسته کلی تقسیم می‌شود: ماستی (از جوشاندن آب ماست پس از ریختن در کیسه) و دوغی (از جوشاندن آب دوغ پس از ریختن در کیسه). قیمت سپید کشک ماستی حدود دو برابر سپید کشک دوغی است و بر خلاف سیاه کشک بافتی پفکی و متخلخل دارد.

پزشکان بر این باورند که اسیدلاکتیک سیاه کشک باعث انواع بیماری‌های قلب و عروق، کاهش نرون‌های مغزی، ضعف حافظه، خورده شدن دیواره سرخرگ‌ها و سیاهرگ‌ها، ضعف سیستم ایمنی بدن، لقی دندان‌ها، تشنج و ضعف اعصاب می‌شوند و اینکه برخی پزشکان سیاه کشک را برای رشد کودکان، کاهش فشارخون و درمان پوکی استخوان و خرابی دندان‌ها تجویز می‌کنند، کاملاً اشتباه است.

مرکز تولید قره قروت سفید

مرکز تولید قره قروت سفید طرز تهیه انواع قره قروت:دوغ ترش شده را در مشک می‌ریزند تا تمام چربی آن که کره می‌باشد جدا گردد. بعد باقی‌مانده دوغ را می‌جوشانند تا غلیظ شود، سپس آن را روی پارچه صاف می‌کنند تا آب آن گرفته شود و باقی‌مانده را که روی پارچه مانده‌است، به صورت گلوله یا بیضی یا استوانه درآورده، می‌گذارند تا خشک گردد و نام آن را کشک می‌گذارند. آب چکیده از پارچه را با کمی شیر مخلوط کرده و بعد می‌جوشانند تا جسمی سرخ رنگ و ترش مزه که قره‌قروت نام دارد به دست آید.

قره قروت (سیاه کشک) یا قارا یکی از انواع لبنیات به رنگ سیاه یا قهوه ای و بعضی سفید یا زرد است که مزه‌ای عمدتا ترش دارد. این فرآورده ی لبنی از دوغ یا ماست به دست می آید. در کرمان به آن تلف و در یزد به آن تَرَف، در مازندران تَفره، در اصفهان و آباده به آن قارا و در شیراز و شمال خراسان با نام قره قروت (نامی ترکی به معنی کشک سیاه) شناخته می شود. استان چهارمحال و بختیاری با مرکزیت شهرکرد یکی از مراکز مهم و اصلی تهیه قارا یا قره قروت در کشور و یکی از سوغات این شهرستان می باشد. در فردوس (جنوب خراسان) قره قروت را کرم رنگ می سازند و آنرا آق قروت (به معنی کشک سفید) می نامند.

آق قروت به 2 دسته کلی تقسیم می شود:

ماستی (از جوشاندن آب ماست پس از ریختن در کیسه) و دوغی (از جوشاندن آب دوغ پس از ریختن در کیسه).

قیمت آق قروت ماستی حدود دو برابر آق قروت دوغی است و بر خلاف قره قروت بافتی پفکی و متخلخل دارد. پزشکان معتقدند که اسیدلاکتیک قره قروت باعث انواع بیماری‌های قلب و عروق، کاهش نورون های مغزی، ضعف حافظه، خورده شدن دیواره سرخرگ ها و سیاهرگ ها، ضعف سیستم ایمنی بدن، لقی دندان ها، تشنج و ضعف اعصاب می شوند و اینکه برخی پزشکان قره قروت را برای رشد کودکان، کاهش فشارخون و درمان پوکی استخوان و خرابی دندان ها تجویز می کنند، کاملاً اشتباه است.

خواص قره قروت: با فواید قره قروت آشنا شوید:

_ برخلاف ترشی ها پایه لبنی دارد.

_ انتظارات هر ذائقه و مزاجی را برآورده می کند.

_ کمک به رفع سنگ کلیه (قره قورت بز)

_ کمک به رفع سنگ صفرا

_ بالابردن سرعت هضم غذا

_ ضد یبوست

_ پایین آوردن چربی خون

_ تنظیم کنده قند خون

قیمت قره قروت سفید پفکی

قیمت قره قروت سفید پفکی طرز تهیه قره قروت خانگی: دوغ ترش شده را در مشک می ریزند تا تمام چربی آن که کره می باشد جدا گردد. بعد باقیمانده دوغ را می جوشانند تا غلیظ شود، سپس آن را روی پارچه صاف می کنند تا آب آن گرفته شود و باقیمانده را که روی پارچه مانده است، به صورت گلوله یا بیضی یا استوانه درآورده، می گذارند تا خشک گردد و نام آن را کشک می گذارند. آب چکیده از پارچه را با کمی شیر مخلوط کرده و بعد می‌جوشانند تا جسمی سرخ رنگ و ترش مزه که قره قروت نام دارد به دست آید.

طرز تهیه قره قروت با آب ماست : برای تهيه قره قورت معمولاً آب ماست را (بخشی از ماست را که هنگام تغليظ از آن جدا می شود) به وسيله ی حرارت تغليظ نموده و بسته بندی می کنند. اين محصول بسيار ترش مزه بوده و به عنوان چاشنی همراه غذاهای مختلف مصرف می شود. طرز تهیه قره قروت با دوغ: ابتدا دوغ را جوشانده تا آن قدر غلیظ شود که به رنگ قهوه ای برسد. البته می توان آب ماست را با حرارت ملایم جوشاند تا سیاه شود و سپس آن را روی پلاستیک پهن کرد تا سفت شود.

طرز تهیه قره قروت شیرین (قارابشکن): یک فرآورده سنتی خاص که فقط در استان چهارمحال و بختیاری تهیه می شود. و از آب پنیر بدست می آید. چنانچه از آب پنیر گوسفندی در تهیه آن استفاده شود خوشمزه تر می باشد. که از نظر تغذیه بسیار بسیار با ارزش است. در تهیه این محصول آب پنیر گوسفندی یا گاوی را به مدت چند ساعت می جوشانند و خب هم می زنند، سپس به آن مواد شیرین کننده مانند آب شکر، نبات، عسل، شیره توت و توت پودرشده اضافه می کنند. سپس آن را روی آرد پهن کرده و ورز می دهند و به صورت رشته رشته باریک برش می دهند و بعد از خشک کردن آن را می شکنند.

صادرات قره قروت سفید پفکی عمده

صادرات قره قروت سفید پفکی عمده توصيه هایی برای مصرف و تولید قره قروت:

1- از آنجايی که ممکن است به منظور ايجاد طعم و جلوگيری از رشد برخی ميکروب ها، به فرآورده هايی نظير کشک و قره قروت، ميزان زيادی نمک اضافه شود، مصرف اينگونه محصولات به افراد دچار پرفشاری خون توصيه نمی شود.

2- در حال حاضر برخی از قره قروت ها به صورت سنتی و در شرايط غيربهداشتی تهيه و بسته بندی می شوند. مصرف فرآورده های غيرپاستوريزه منجر به بروز بيماری های گوارشی و مسموميت می شود.

3- هنگام خريد چنين محصولاتی حتماً به تاريخ انقضای محصول توجه کنيد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما