خرید مستقیم قره قروت ترش محلی

قره قروت ترش محلی به عنوان چاشنی همراه غذا های مختلف مصرف می شود و طعم ترش آن به علت اسید لاکتیک موجود در آب ماست می باشد همچنین نرمی ، طعم و رنگ این محصول به میزان حرارتی که در حین آماده شدن می بیند بستگی دارد که هر چه حرارت بیشتری ببیند رنگ قره قروت تیره تر می شود .

خرید مستقیم قره قروت ترش محلی

معرفی بهترین قره قروت ترش محلی

معرفی بهترین قره قروت ترش محلی تولید قره قروت به روش محلی و خوشمزه بسیار ساده است و در عرض چند دقیقه آماده می شود ، ابتدا دوغ یا آبی که از ماست جدا شده است را می جوشانید تا غلیظ شود تا زمانی که به رنگ قهوه ای در آید و سپس آن ها را روی پلاستیک پهن کرده تا سفت شود و به قره قروت خوشمزه و ملس تبدیل شود .

قره قروت به دلیل خواص و طعم متفاوتی که دارد و در دسته لبنیات قرار می گیرد توجه کشور های خارجی را به خود جلب کرده است و سبب شده همه به سمت این محصول روی آورند و از آن سفارش دهند چرا که ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان قره قروت محسوب می شود و در این زمینه رتبه خوبی را کسب کرده است و توانسته به ارز آوری بالایی دست پیدا کند .

قره قروت محلی توسط عرضه کنندگانی همچون کارخانه ها ، تولیدی ها و دیگر مراکز این چنینی انجام می شود که تامین کننده ی نیاز های بازار شهر های مختلف می باشند همچنین دارای قیمت های کمتری می باشد و برای خریداران به صرفه تر می باشد.

ویتامن های موجود در قره قروت

ویتامن های موجود در قره قروت فروش قره قروت ترش با بهترین کیفیت و به صورت سنتی به صورت مستقیم از تولید به دست مشتری عمده می رسد ، این محصول ترش یک منبع غذایی سنتی به حساب می آید و دارای طرفداران قدیمی و جدیدزیادی نیز می باشد .

قره قروت حاوی اسید های عالی است که روده را ضد عفونی می کند و از بروز عفونت جلوگیری می کند ، مصرف قره قروت از ابتلا به سرطان روده بزرگ نیز جلوگیری می کند ، قره قروت باعث افزایش مقاومت بدن در برابر بیماری ها می شود ، مصرف قره قروت باعث افزایش اشتها شده و برای افراد لاغر بسیار مناسب است .

مضرات قره قروت : به دلیل طبع سردی که دارد برای افراد سرد مزاج مصرف زیاد آن توصیه نمی شود ، مصرف زیاد قره قروت باعث آسیب دیدن و پوسیدن دندان ها می شود ، مصرف بیش از حد قره قروت باعث افت فشار خون و سر گیجه می شود ، استفاده بیش از حد از قره قروت به دلیل ترشی زیاد باعث آسیب دیدن به معده می شود .

توزیع کننده قره قروت ترش محلی

توزیع کننده قره قروت ترش محلی پخش قره قروت ترش به مسائل مختلفی وابسته است که از میان آن ها می توان به نوع و کیفیت محصول همچنین بسته بندی و فله بودن آن اشاره کرد که نوع فله ای آن به دلیل اینکه در آن از بسته بندی استفاده نشده است ارزان تر از نوع بسته بندی آن می باشد .

عموما قره قروت ها بر اساس آب پنیری که از آن ها تهیه می شوند قیمت گذاری می شوند به طور مثال قره قروت گاوی به دلیل اینکه شیر گاو در تمام فصول سال یافت می شود دارای قیمت کمتری می باشد و برعکس آن شیر بز به دلیل اینکه بیشتر در فصل بهار می باشد دارای قیمت بالا تری نیز می باشد .

قره قروت به دلیل اینکه قیمت های متفاوتی در بازار دارد بر اساس کیفیت و چگونگی فرآوری آن تعیین می شود و در جاهای زیادی از کشور این محصول در کارگاه های سنتی تولید شده و به صورت مستقیم به فروش می رسد تا از ارگانیک بودن محصول اطمینان حاصل شود و واسطه نتواند در این زمینه دخالتی داشته باشد .

پخش قره قروت عمده با مناسب ترین قیمت یکی از بهترین مزیت ها برای خریداران به حساب می آید که هم باعث می شود خرید بیشتری صورت بگیرد و هم سود خوبی از آن نصیب مشتریان شود .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما