شرکت صادراتی قره قروت محلی ارگانیک

برای خرید قره قروت به وب سایت شرکت صادراتی قره قروت محلی ارگانیک مراجعه نمایید، قره قروت نوعی ماده ی ترش مزه می باشد که در دسته ی لبنیات قرار می گیرد و مانند سایر لبنیات سرشار از کلسیم می باشد، این ماده به رنگ کرمی مشاهده می شود البته قره قروت هایی که در هنگام پخت بیش ازحد حرارت داده می شوند به صورت سیاه رنگ مشاهده می شوند و این قره قروت ها معمولا مزه ی ترش تری دارند.

شرکت صادراتی قره قروت محلی ارگانیک

مواد اولیه برای تولید قره قروت

مواد اولیه برای تولید قره قروت از مهمترین مواد اولیه برای تولید قره قروت می توان به ماست پر چرب و سفت اشاره کرد و لازم به ذکر است که بدانید حتما باید از ماست های کم آب برای تهیه قره قروت استفاده کنید زیرا ماست های آبدار قوام قره قروت ها را کمتر می کنند و در نتیجه کیفیت آن پایین می آید.

اولین مرحله برای تهیه ی قره قروت این است که ماست را درون یک قابلمه بریزید و آن را به قدری حرارت دهید تا حسابی قوام بیاید و سفت و غلیظ شود و حالت قالبی به خود بگیرد.

قره قروت از جمله ترشی هایی است که به چندین روش مختلف می توان آن را تهیه کرد برخی از افراد برای درست کردن قره قروت به جای استفاده کردن از ماست چکیده از دوغ محلی و یا ماست های سنتی آبدار استفاده می کنند و طرز تهیه قره قروت با استفاده از این مواد مقداری متفاوت می باشد.

برای درست کردن قره قروت با دوغ یا ماست آبدار باید دوغ و ماست را آنقدر حرارت دهید که کاملا سفت و غلیظ شود و سپس در حالتی که این ماده داغ است آن را درون فریزر قرار دهید تا حالت قالبی به خود بگیرد.

برخی از افراد در هنگام تهیه ی قره قروت و زمانی که دوغ و یا ماست هنوز کاملا غلیظ نشده اند به این مواد مقداری کشک محلی اضافه میکنند و یا ادویه های مورد علاقه ی خود را به آن اضافه می کنند اما قره قروت سنتی و اصل فقط با استفاده از ماست و یا دوغ تهیه می شود و هیچگونه ادویه ای به آنها اضافه نمی شود.

فروشندگان قره قروت محلی ارگانیک

فروشندگان قره قروت محلی ارگانیک برای اطلاع از قیمت قره قروت عمده به وب سایت فروشندگان قره قروت عمده مراجعه نمایید، قره قروت عمده معمولا به صورت فله به فروش می رسد و دارای قیمت ارزانتری نسبت به قره قروت های صنعتی می باشد و به دلیل این که قره قروت های عمده به صورت سنتی تهیه می شوند دارای خاصیت بیشتری هستند و طعم بهتری دارند و طعم آنها شباهت زیادی به طعم کشک محلی دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما