شرکت عرضه کشک گوسفندی بیرجند

کشک از خانواده شیر وبرای همه افراد به خصوص کودکان بسیار مفید می باشد. از غلیظ شدن دوغ کشک به دست می آید. کشک بیرجند در انواع مختلفی مانند: کشک زیره، کشک بنفش، کشک رشته ای، کشک دورنگ تولید می شود. شرکت کشک گوسفندی بیرجند یکی از بزرگ ترین ومعتبرترین شرکت هایی است که مرغوب ترین و با کیفیت ترین کشک طبیعی را تولید و به بازارهای داخل و خارج از کشور عرضه می کند.

شرکت عرضه کشک گوسفندی بیرجند

راهنمای انتخاب کشک گوسفندی

راهنمای انتخاب کشک گوسفندی کشک جزء محصولاتی است که در ایران و کشورهای آسیایی مانند افغانستان تولید واستفاده می کنند. نحوه تولید کشک در ارزش غذایی ان تاثیر به سزایی دارد، چون برخی از مراکز هستند که از روش های ناسالمی برای تهیه کشک استفاده می کنند، وبیشتر در روش سنتی این اتفاق صورت می گیرد. کشک در غذاهایی مانند انواع آش، کشک بادمجان، حلیم بادمجان و…استفاده می شود.

کشک گوسفندی بسته بندی به دو روش سنتی و صنعتی تولید می شود که در اینجا به تفاوت این دو نوع می پردازیم:

تولید کشک به روش سنتی:

از جوشاند ماست، اب ماست و اضافه کردن آرد گندم و نمک درست می شود وباید جلو افتاب خشک شود، امکان ورود میکروب در این روش زیاد است، کشک گوسفندی خشک در شکل های مختلف کروی، مکعبی، فندقی و…تولید می شود. بدون مهر استاندارد هستند.

تولید کشک به روش صنعتی

در کشک صنعتی از شیر، دوغ، ماست، پودر آب پنیر ونمک استفاده می شود. دراین روش شکل کشک به صورت مایع می باشد، امکان ورود میکروب وجود ندارد، وکاملا بهداشتی انجام می شود و آزمایش های زیادی در تهیه کشک صورت می گیرد. امروزه برخی از شرکت ها هستند که به تولید کشک خشک پرداخته اند که مناسب تراز روش سنتی می باشد.دارای مهر استاندارد هستند

کشک بیرجندی انواع مختلفی دارد مانند:

 1. کشک دوسرپیچ
 2. کشک گرد دو نم
 3. کشک موسیر
 4. کشک قارا
 5. کشک شیرین بیان
 6. کشک رشته ای

برای نگه داری کشک بهتراست در یخچال نگهداری شود هم چنین اگر از خرید کشک اطمینان ندارید بهتر است قبل از مصرف جوشانده شود. در طبع سنتی چون کشک طبع سردی دارد بهتر است بعد ازمصرف کشک نعنا خشک استفاده کند. هرچه اندازه نمک کشک کمتر باشد کشک سالم تر است. علاوه براین کشک های طعم دار نیز تولید می شوند که در مقایسه با کشک های ساده ارزش غذایی شان کم تر است.

کشک گوسفندی تازه سرشار از کلسیم است وبرخی از افراد هستند که بنا به دلایلی نمی توانند از شیر مصرف کنند کشک جایگزین مناسبی برای ان ها می باشد، در تهیه کشک باید به ارزش غذایی ان بسیار توجه شود وکشک جز محصولاتی است که ارزش غذایی بالایی دارد اگر روزانه ١٠٠گرم کشک مصرف شود نیاز روزانه کلسیم برآورده می شود.

هم چنین ویتامین های گروه ب نیز در کشک موجود هستند، بیشترین ارزش غذایی کشک در کلسیم، فسفروپروتئین می باشد. سدیم وپتاسیم نیز درکشک وجود دارد. نمک زیادی در کشک ها وجود دارد که برای سلامتی بسیار مضر می باشد، به خصوص برای افرادی که بیماری کلیوی و فشار خون دارند بسیار خطرناک است، واین افراد باید زیر نظر پزشک و اندازه تعیین شده مصرف کنند.

هم چنین نمک زیاد باعث ازبین رفتن کلسیم نیز می شود. تولید کشک به شیوه های غیر بهداشتی عوارضی را به دنبال خواهد داشت برخی از این شیوه ها مانند:

 • استفاده رنگ سفید
 • بسته بندی نامناسب
 • نگهداری در کنار مواد شیمیایی
 • ورود حشرات موذی
 • الودگی میکروبی، شیمیایی،باکتریایی

از مزایای کشک گوسفندی می توان ١. به رشد کودکان و نوجوانان اشاره کرد، ٢.باعث تقویت استخوان وستون فقرات می شود، ٣.باعث محکم ترشدن دندان ها وجلوگیری از پوسیده شدن ان ها اشاره کرد.

روش نگهداری کشک گوسفندی

روش نگهداری کشک گوسفندی در روش نگهداری کشک گوسفندی ابتدا به چند توصیه بهداشتی توجه می کنیم:

 1. از کشک پاستوریزه و دارای نشان استاندارد استفاده شود.
 2. حتما باید در یخچال نگهداری شود.
 3. از کشک های مایع باز خودداری کنید وقبل مصرف حتما جوشانده شود.
 4. به اندازه نمک در کشک توجه شود، و افراد فشار خون بالا کشک بی نمک مصرف کنند.

برای اینکه همیشه در خانه کشک داشته باشیم بهتر است کشک های سابیده را درون نایلون ریخته و ان ها را در فریزر نگهداری کنیم و به اندازه مصرف خود از یخچال بیرون اورده ومصرف کرد. کشک باید کاملا بهداشتی باشد وحتما دریخچال نگهداری شود.

مشخصات کشک گوسفندی بیرجند

مشخصات کشک گوسفندی بیرجند برخی از کشک ها هستند که رنگشان نسبت به کشک های دیگر تیره تر می باشد که این تیرگی به میزان گرما دیدن، غلظت وچربی بستگی دارد، هم چنین برخی ازکشک ها نیز هستند که بوی خاصی دارند این بو به خاطر مواد اولیه شیر یا ماست می باشد وکارهایی که روی ان ها انجام می شود بستگی دارد. افزودن نمک به کشک باعث می شود تا از فاسد شدن ان جلوگیری شود

قاشقی که برای کشک استفاده می کنید حتما باید خشک وتمیز باشد چون باعث الودگی و خراب شدن کشک می شود.عوامل تشخیص دهنده کشک محلی از کشک کارخانه:

 • رنگ کشک نباید مانند گچ سفید باشد.
 • کشک های خالص نمک بیشتری دارند.
 • کشک های محلی بیشتر گرد هستند.

برای تشخیش کشک گوسفندی و کشک گاوی باید به نکات زیر توجه کنیم:

 1. کشک گوسفندی عطرو طعم تیزتری نسبت به کشک گاوی دارد.
 2. قیمت کشک گوسفندی بالاتر ازکشک گاوی می باشد.
 3. کشک گاوی دارای چربی بیشتری است و با مزاج بیشتر افراد سازگاری دارد.

علت گران بودن کشک گوسفندی نسبت به کشک گاو موارد زیر می باشد:

 • درهمه سال پیدا نمی شود
 • تنوعی که کشک گاوی خشک شده دارد کشک گوسفندی ندارد.
 • کشک گوسفندی تر از کشک گوسفندی خشک به خاطر وزن ان گران تراست.
 • کشک گاوی اگر خالص باشد قیمت ان با کشک گوسفندی فرقی ندارد.

توزیع کشک گوسفندی بیرجند

توزیع کشک گوسفندی بیرجند شرکت ها و تولیدی هایی وجود دارند که به توزیع کشک گوسفندی می پردازند. این شرکت ها محصولات خود را به صورت حضوری و انلاین به مردم عرضه می کنند، یکی از این شرکت ها شرکت کشک بیرجند است، این شرکت از راه های مختلفی محصول خود را به خارج وداخل کشور عرضه می کند. در روش حضوری مردم می توانند به صورت مستقیم وعمده و باقیمت پایین تری خرید خود را انجام دهند.

درروش غیرحضوری نیز مردم می توانند با استفاده از راه اندازی سایت های مجاز و باحذف واسطه ها وصرفه جویی در وقت خریدی مقرون به صرفه ای داشته باشند. علاوه بر این نمایندگی هایی درسطح کشور وجود دارند که اطلاعاتی را در زمینه انواع کشک، روش نگهداری، نوع بسته بندی، شرکت سازنده، صنعتی یاسنتی بودن ان و…هم به صورت تلفنی وهم حضوری در اختیار انان قرار می دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما