عرضه کنندگان آب پنیر محلی

بسیاری از روستاییان علاوه بر داشتن زمین های کشاورزی، در زمینه های دامداری هم فعالیت می کنند. روستاییان به سبب داشتن دام، تمام محصولات لبنی را خود تولید می کنند. آب پنیر محلی، یکی از تولیدات این افراد می باشد. عرضه کنندگان آب پنیر محلی، این محصول پر خاصیت را یا به افراد محلی می فروشند یا به کارخانه های تولید پودر وی، واگذار می کنند.

عرضه کنندگان آب پنیر محلی

تقویت استخوان ها با مصرف آب پنیر

تقویت استخوان ها با مصرف آب پنیر آب پنیر بسیار غنی بوده و سرشار از کلسیم و پروتئین می باشد. آب پنیر هم به صورت مایع استفاده می شود و هم به شکل جامد. تا چند سال پیش، بسیاری از ورزشکاران و بدنسازان از آب پنیر مایع برای ساخت عضلات خود استفاده می کردند. اما این کار دارای دو اشکال بزرگ بود. اول این که مایع این محصول، علیرغم خاصیت آن دارای طعم بدی بوده و هر کسی قادر به خوردن آن نمی باشد.

دوم این که آب پنیر مایع برای مدت طولانی ماندگاری نداشته و زود فاسد می شود. به همین سبب پودر پنیر در کارخانه های تولیدی بزرگ، به وجود امد. کارخانه ها آب پنیر عمده را از دامداران سراسر کشور جمع آوری کرده و با افزودن مواد خوراکی سالم، آن را به پودر پنیر تبدیل می کنند. این پودر از اصلی ترین مواد خوراکی می باشد که بدنسازان و ورزشکاران از آن استفاده می کنند.

هم چنین با مصرف آب پنیر می توانیم استخوان ها را تقویت کنیم. علی رغم اینکه آب پنیر طعم دلچسبی ندارد، اما سرشار از کلسیم می باشد. کلسیم ماده اصلی و مهم استخوان سازی بوده و وجود آن در هر ماده غذایی باعث تقویت استخوان ها می گردد. کلسیم آب پنیر نه تنها از لبنیات دیگر کمتر نبوده بلکه با آنها برابری کرده و حتی از آن ها بیشتر می باشد‌. پس اگر بتوان از این ماده غذایی به صورت روزانه استفاده کرد، نه تنها باعث استحکام بخشی به آن ها می شویم بلکه می توانیم از مبتلا شدن به پوکی استخوان در سنین پیری و کهنسالی جلوگیری کنیم.

خرید مستقیم آب پنیر محلی

خرید مستقیم آب پنیر محلی آب پنیر محلی در روستاها و توسط دامداران تولید می گردد. آن ها بسته به محصولات لبنی مانند پنیر که تولید می کنند، آب پنیر نیز تهیه می نمایند. اما چون آب پنیر به صورت مایع ماندگاری بالایی نداشته و زود فاسد می شود، نمی توان آن را برای مدت طولانی نگه داری کرد و به شهرهای دور فرستاد. ولی اگر بخواهید برای چند روز از آن نگه داری کرده و مصرف کنید، بهتر است از نوع شرکتی آن خریداری کنید. خرید مستقیم آب پنیر محلی، توسط روستاییان و گردشگران صورت می گیرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما