فروشگاه پنیر شور محلی

گستردگی محصولات لبنی برای استفاده در وعده صبحانه بسیار و وسیع می باشد یکی از محصولات لبنی بسیار خوش طعم و خوشمزه و مرد طرفدار پنیر خامه‌ای می باشد پنیر خامه‌ای بافتی بسیار نرم دارد که به راحتی بر روی نان پخش می شود همچنین مزه ترش و شیرین آن باعث نشده که محبوبیت زیادی بین همگان داشته باشد.فروش این محصول در بسته بندی هایی با وزن های مختلفی ۱۰۰ و ۲۰۰ گرمی و یا پنیر خامه ای تکنفره ۸۰ گرمی انجام میشود.

پنیر شور محلی یکی از بهترین پنیرها محسوب می شود، درکشور ما کارخانجات زیادی به تولید این پنیر مشغول اند برای نمونه شرکت پگاه که در هر شهر از ایران نمایندگی دارد و به شکل گسترده به تولید این محصول پرداخته است.پنیر کارخانه‌ای به صورت‌ یو اف تهیه می شود، که مواد اولیه آن شیر تازه گاو یا گوسفند است.برای به دست آوردن پنیر سفید تازه مناسب باید از پخش کننده های عمده که این محصول را به شکل دست اول در اختیار دارند کمک گرفت.

فروشگاه پنیر شور محلی

نحوه تهیه پنیر شور محلی عمده

نحوه تهیه پنیر شور محلی عمده انواع پنیر شور دارای بافتی بسیار نرم و طعم مطلوب می باشد این پنیر دارای چربی بیشتری نسبت به سایر پنیرهای موجود در سطح بازار باشد بنابراین مناسب افرادی که دارای رژیم و اظافه وزن هستند نمی باشند طعم بسیار مطلوب و دلچسب این پنیر باعث شده که در انواع شیرینی ها کیک ها و غذاها بتوان از پنیر خامه‌ای استفاده نمود. نحوه تولید پنیر خامه ای کمی متفاوت تر از سایر پنیرها میباشد به طور معمول انواع پنیرها دارای بافتی سفت و اسفنجی می باشند.

اما پنیر خامه ای به علت نحوه پخت متفاوت دارای بافت نرم تر می باشد در هنگام پخت پنیر خامه ای رطوبت موجود در پنیر را به طور کامل از آن خارج نکرده و مراحل پخت را به طور کامل به اتمام نمی رساند تا بتوانند بافت پنیر را نرم و خامه ای نگه دارند. برای تولید پنیر خامه ای به طور معمول از شیر های پرچب استفاده می شود شیر بعد جوشانده شدن و اظافه کردن مایع پنیر برای گرفتن آب اظافی داخل بافت پنیر به مخزن های ابگیری منتقل می شوند.

بعد از اینکه کمی از رطوبت پنیر گرفته شد پنیر را با همزن شروع به هم زدن میکنند تا خامه ای شده و به بافت مطلوب برسد سپس اماده بسته بندی میشود باید خاطر نشان کرد که پنیر خامه ای بر خلاف سایر پنیرها نیازی به نگهداری در آب و نمک ندارند. همچنین برای طعم دار شدن پنیر خامه ای مواد افزودنی مثل زیره و شکلات به پنیر خامه ای اظافه میکنند.

تمام خواص موجود در پنیر محلی

پنیر یکی از خوراکی های قدیمی به شمار می رود که از خوراکی های بسیار محبوب و پر خاصیت است. پنیر از جمله خوراکی های پر مصرف است که در هر جای دنیا ازآن برای صبحانه یا میان وعده و یا در غذا ها مورد استفاده قرار میگیرد،میتوان گفت پنیر جز جدایی ناپذیر از وعده غذایی است تولید کنندگان این محصول را با انواع متخلف و با طعم ها و اندازه های گوناگونی تولید میکنند ،این محصول با بسته بندی هایی متفاوت و با وزن های مختلفی در بازار موجود است که پنیر صبحانه تک نفره یکی از انواع آن است.

امروزه تولید کننده های زیادی برای تولید پنیر وجود دارد که اکثرا بسته بندی و نوع پنیر هایی که تولید میکنند باهم فرق دارن پنیر ها هم دارای انواع مختلفی هستند که تولید آنها هم باهم فرق داره و هر کدام دارای خواص و فوایدی هستند یکی از این انواع این پنیر ها پنیر صبحانه است که در تولید پنیر صبحانه چندین مرحله دارد برای تولید اول تولید دلمه جامد از شیر مایع با استفاده از اسید است که شیر تبدیل به جامد میشه و پنیر رو تشکیل میده در مرحله بعدی آبی که داخل پنیر باشه را ازش خارج میکنن در مرحله بعد بسته به نوع پنیر به آن نمک اضافه میکنند.

بعضی از پنیر ها مقدار بیشتری نمک به ن اضافه می شود راحل تولید پنیر صبحانه مرحله اول افزودن اسیداست تا شیر شکسته شده و به اصطلاح عامیانه شیر می برد و باعث تشکیل دلمه می شود مرحله دوم برش دادن دلمه ها به برش های کوچکتری است تا آب کمتری داخل آنها باقی بماند و پنیر خشکتر شود مرحله سوم پختن است که دلمه ها را حرارت میدهند و میپزند مرحله چهارم تخلیه در این مرحله بسته به میزانی که میخواهیم پنیر خشک باشد مرحله بعد دلمه های کوچک را به همدیگر متصل میکنند و توده بزرگتری را درست کنن مرحله ششم فشار ب پنیر با استفاده از وزنه های مخصوص ضمن شکل دادن به در مرحله بعد آب پنیر را بیشتر میگیرند و بسته به پنیر مورد نظر آن را خشک تر و آب آن را بیشتر میگیرند مرحله بعد نمک سود کردن یا نمک پاشیدن یا مالیدن یا گذاشتن پنیر داخل آب نمک است.

مشخصات پنیر شور محلی کیلویی

مشخصات پنیر شور محلی کیلویی پنیر شامل مواد مغزی فراوانی است که در شیر وجود دارد مانند پروئین ،ویتامین،مواد معدنی،فیبر و آهن استپنیر دارای ویتامین Aاست که ویتامین A برای سلامتی چشم ها آسیب های پوستی و عفونت های تنفسی مفید است .پنیر ها داری فسفر هستند که فسفر بهترین ماده برای ترمیم مغز استخوان و مغز است همچنین پنیر دارای کلسیم است عدم دریافت کلسیم کافی موجب شکستگی استخوان ها،دندان و ناخن می شود.

پنیر ها دارای روی ،سلنیوم،ریپوفلاوین،سدیم ،ویتامین B12 که نقش ماثری در متابولیسم مغز دارد،ویتامینK2در پنیر وجود دارد که ویتامینk2 منبع ساختاراستخوانی و سلامت قلب است همچنین پنیر برای داشتن استخوان های سالم،بهبود سلامت قلب،جلوگیری از سلول های سرطانی،جلوگیری از دیابت سلامت دندان محکم ،سفید،و تمیز ماندن آنها برای ساخت ماهیچه ،درمان میگرن،پنیر باعث کاهش استرس می شود و آرامشی که برای استراحت میخواین رو به شما میده ،پنیر برای درمان فشارخون نیز مفید است.پنیر برای لاغری هم‌ماثره است چون متابولیسم بدن را بالا می‌برد و بالا رفتن متابولسیم باعث سوخت ساز بیشتر سوختن چریی های اضافه و در نتیجه باعث لاغری می شود

آشنایی با انواع پنیر محلی درجه یک

ارزش غذایی پنیر محلی ارزان رابطه مستقیمی با چربی شیر و نوع شیر مورد استفاده در داخل پنیر می باشد . استفاده از پنیر خامه ای میتواند نیاز روزانه شما به کربوهیدارات چربی ویتامین پروتئین کربوهیدرات در طول روز برای شما تامین کند. اما همیشه به میزان چربی پنیر خامه ای توجه ویژه ای داشته باشد که باعث ایجاد چاقی و اظافه وزن در شما نشود.پنیرهای خامه ای فاقد فیبر می باشند اما منبع خوبی از ویتامین آ ب و ویتامین ب هستند و می توانند سیستم ایمنی بدن را افزایش داده و بسیار مفید باشد.

ورزشکاران و کودکان برای تامین انرژی مورد نیاز بدن میتوانم پنیر خامه ای را به عنوان میان وعده عصرانه صبحانه و حتی با اضافه کردن به انواع سالاد ها و غذاها در طول روز مصرف کند هم چنین پنیر خامه ای فاقد هیچگونه قندی است و از این رو برای بیماران دیابتی بسیار مفید است و با خیالی راحت میتوانند از پنیر خامه‌ای در وعده‌های غذایی خود استفاده کنند. باید توجه داشته باشید پنیر خامه‌ای باید حتماً به صورت تازه مصرف را مصرف کنید پنیر خامه خیلی زودتر از پنیرهای دیگر خراب می‌شوند و مدت ماندگاری بسیار کوتاهی دارند.

عرضه کیلویی پنیر شور محلی اعلا

عرضه کیلویی پنیر شور محلی اعلا امروزه در بین کارخانه های تولید پنیر بسته بندی های مختلفی تولید می شود که اندازه و وزن و نوع آنها با هم متفاوت است یکی از انواع این بسته ها بسته های تک نفره ۳۰گرمی ارائه می شود .میتوان خریدپنیر صبحانه 30 گرمی را بصورت عمده یا جزئی از فروشگاه انجام داد این نوع پنیر تک نفره است .قیمت پنیر صبحانه ۳۰گرمی با توجه به کیفیت و نوع آن و همچنین برند تولیدی آن مقداری متفاوت است.

پنیر محلی ارگانیک از روزگاران قدیم در ایران یکی از سالم ترین و به صرف ترین خوراک محسوب می شد و در جهان به نام پنیر فتا شناخته می شود که طرفداران زیادی دارد. که به دو شکل کارخانه ای و سنتی دردسترس است که سنتی آن به پنیر لیقوان یا تبریز معروف است پنیری که از شیر تازه و خالص تهیه شود و مواد اولیه درجه یک درآن استفاده شود برای بدن خاصیت فراوانی خواهد داشت. مشخصات یک پنیر خوب به این صورت است که رنگ آن باید سفید باشد وبه زردی نزند، بوی آن باید تازگی داشته باشد و مزه ترشیدگی ندهد، بسته بندی آن سالم و قبل مصرف پلمپ و مطابق استاندارهای مواد غذایی باشد و پارگی نداشته باشد.

هنگام خرید پنیر شور صادراتی مخصوصا پنیر به تاریخ انقضای آن توجه کنیم فاسد نشده باشد وکپک نزده باشد. بافت آن سالم باشد.مشخصات محصول شامل مواد مصرف شده، نشان تجاری ، برچسب انرژی ، نام شرکت به طور کامل روی آن قید شده باشد. اگر هم آن را به صورت نمونه های سنتی تهیه می کنیم حتما از فروشندگان مطمئن و شناخته شده که اصول بهداشتی را در محل فروش رعایت می کنند تهیه کنیم.البته بعضی از پنیرهای که به صورت محلی و خانگی و سنتی تهیه می شود خاصیتی بسیار بهتر از پنیرهای کارخانه ای دارد به این دلیل که در تهیه آن از مواد نگهدارنده که می تواند برای سلامتی مضر باشد استفاده شده بسیار سالم تر هستند و هم چنین طعم خوشمزه تری دارند.

قیمت انواع پنیر شور محلی بسته بندی

برای سفارش پنیر خامه ای 80 گرمی تکنفره به صورت عمده و با برندهای مختلف می‌توان به تولید کننده های بزرگ محصولات لبنی مراجعه فرمایند عموما پنیرخامه دارای قیمت پایینی نسبت به سایر محصولات لبنی می باشد اما باید در نظر داشت که ممکن است در برندهای مختلف با توجه به نوع کیفیت پنیر متریال های استفاده شده و برند و وزن محصول قیمت ها کمی با با اختلاف عرضه شود.پنیر های خانه ای را میتوان از فروشگاه های کوچک و بزرگ به صورت حضوری هم به صورت خرید اینترنتی با قیمتی مناسب تهیه نمود.

قیمت پنیر شور درجه یک روند افزایش داشته اما با خاصیت خوبی که پنیر دارد جز نیاز اصلی و هروزه مردم محسوب می شود.خاصیتهایی که پنیر تازه ایرانی دارد شامل:سرشار از کلسیم، غنی شده دی۳ ،ضدسرطان،ضدکلسترول،ضدپیری، ضدپوکی استخوان وضد پوسیدگی دندان، منبع خوبی برای تامین پروتئین است که باعث تنظیم فشار خون و افزایش مواد معدنی و منبع خوبی برای انرژی مفیداست، مصرف مقدار کمی از آن کربوهیدرات بدن برای سوخت آن به عنوان انرژی روزانه مورداستفاده است،دارای چربی ترانس دار مصرف مقدار معقول برای افرادیکه دچار کاهش وزن هستند.

دارای ویتامینA است که برای سلامتی چشم،پوست و عفونت تنفسی مفید است، منبع روی که باعث بهبود ایمنی و سلامتی بدن می باشد،دارای ویتامین ب۲ که در درمان اوتیسم،آب مروارید و میگرن موثر است، دارای سلنیوم که خواص آنتی اکسیدانی دارد و جلوگیری کننده از سلول های سرطانی و دیابت است، دارای سدیم طبیعی ست که از گرفتگی عضلات جلوگیری کرده ودر بهبود سلامت قلب موثر است. و اینکه توصیه شده پنیر را با گردو یا مغزهای دیگر استفاده شود چون اثر بهتری بر مغز دارد.

شرکت صادرات پنیر شور محلی کیلویی

شرکت صادرات پنیر شور محلی کیلویی سفارش عمده پنیر خامه ای ۲۰۰ گرمی باعث میشود تا از قیمت آن کاسته شود برای خرید به صورت عمده می توانید روش های مختلفی را امتحان کنید که یکی از روش هایی که امروزه در سراسر دنیا از آن استفاده می شود خرید به صورت اینترنتی از فروشگاه های آنلاین و سایت های معتبر می باشد که شما می توانید با کمی جستجو و اطلاعات خرید خود را به صورت عمده از تولیدکنندگان خریداری کنید و این محصول را درب منزل و حتی محل کار تحویل بگیرید.

صادرات پنیر شور در ابعاد های مختلفی به فروش می‌رسد که شما می توانید از آنها بهره مند شوید، پنیر خامه ای یک صبحانه بسیار خوشمزه و پرخاصیت است که طرفدار های زیادی دارد، سفارش پنیر خامه ای امروزه به روش های مختلفی انجام می گردد که که باعث شده است تا مشتری بتواند با قیمت اصلی به آن دسترسی پیدا کند، کافیست شما قبل از خرید کمی جستجو و اطلاعات کسب کنید تا بتوانید یک پنیر با کیفیت و تازه را از مکان های معتبر و قابل اعتماد به صورت عمده و یا کیلویی که امروزه به فروش می‌رسد را خریداری کنید.

قیمت خرید پنیر محلی عمده در کشور ما با توجه به تورم در چندسال اخیر به شکل غیر معمولی بالا رفته است.مثلا قیمت روز یک پنیر۴۰۰ گرمی پگاه ۲۰۰۰۰ تومان است. البته اگر آن را به صورت عمده از فروشگاههای مخصوص کارخانه تولیدی این محصول خریداری کنیم، به قیمت پایین تر و به صرفه تری آن را در اختیار مصرف کننده قرار می دهند. بعضی از مغازه های لبنیات هم آن رابا مقدار بیشتر و به صورت فله به فروش می رسانند این قیمت پایین به خاطراین است که هزینه ای برای بسته بندی آن صرف نشده است. به طور کلی در مراکز عمده فروشی پنیر به قیمت پایین تر از خرید تکی در دسترس می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما