قیمت کشک محلی خشک

کشک یک محصول صد در صد ایرانی است که به دو نوع وجود دارد. کشک مایع یا همان کشک کارخانه ای و کشک خشک یا همان کشک محلی. در تولید کشک محلی خشک از شیر بدون چربی یا دوغ اضافه آمده از کره گیری درست می شود. قیمت کشک محلی موجود در بازار کشک خشک بر اساس این که گوسفندی یا گاوی باشد و یا این که از دوغ کفیر درست شده باشند با هم فرق دارند.

قیمت کشک محلی خشک

کالری موجود در کشک محلی خشک

کالری موجود در کشک محلی خشک سوالی که این روز قبل از خوردن هر وعده غذایی ذهن را مشغول می کند این است که کالری آن چند است؟ آیا ارزش غذایی کافی دارد؟ در جواب این سوال برای محصول کشک خشک باید بگویم که کشک خشک به نسبت کشک مایع کالری بیشتری دارد اما در عوض چربی آن کم تر و ویتامین های موجود در آن بیشتر هستند. هر 100 گرم کشک خشک به تقریب 378 کالری دارد و هر یک قاشق کشک مایع که در حدود 20 تا 25 گرم است حدود 60 گرم کالری دارد. برای ارزش غذایی کشک خشک در 100 گرم داریم:

  • کربوهیدرات حدودا 8.07 گرم
  • پروتئین حدودا 70.20 گرم
  • چربی حدود 7.10 گرم
  • فیبر، قند و کلسترول هر کدام 0 گرم
  • کلسیم حدود 430 میلی گرم، آهن 2 میلی گرم، نیاسین 1.62 میلی گرم، ریبوفلاوین 0.82 میلی گرم و در آخر تیامین 0.37 میلی گرم

البته با همه این ها باید در مصرف کشک خشک دقت کرد زیرا مصرف زیادش فشار را بالا میبرد.

خواص کشک برای پوست سالم و درخشان

خواص کشک برای پوست سالم و درخشان قبل از هر چیزی دقت کنید که کشک سرشار از مواد مغذی، چربی، نمک، پروتئین و نیاسین یا همان ویتامین ب3 است. میتوان از کشک برای داشتن پوست صاف و شفاف کمک گرفت. مثلا برای از بین بردن لک صورت کشک، زرد چوبه، آب لیمو و آرد برنج را باهم قاطی می کنیم و روی لک می گذاریم. ی مثلا برای از بین بردن آفتاب سوختگی کشک، آب لیمو و عرق بابونه را با هم قاطی می کنیم و روی محل آفتاب سوختگی می گذاریم و اجازه میدهیم تا کامل خشک بشود و بعد آن را می شوریم و این کار را هر روز تکرار میکنیم و بسته به نوع آفتاب سوختگی در 1 الی 2 هفته جای آن از بین می رود.

در این ماسک به جای آب لیمو از زردچوبه هم می توان کمک گرفت. کشک حتی در درمان عفونت پوستی هم کارآمد است به طوری که کشک را روی دستمال خشک میمالیم و آن را روی قسمت یکه عفونت دارد به مدت 10 دقیقه می گذاریم و بعد از گذشت 2 تا 3 روز شاهد بهتر شدن خواهیم بود. مورد دیگر استفاده از کشک برای موارد پوستی برای جوش صورت است.

به این حالت که شب قبل خواب مقداری کشک روی جوش قرار می دهیم و صبح با آب ولرم آن را می شوریم. مورد بعدی رفع تیرگی دور چشم است به این صورت که پنبه را آغشته به کشک می کنیم و دور چشم به مدت 10 دقیقه می گذاریم و بعد آن را با آب ولرم می شوریم. کشک تاثیر زیادی در جوان سازی پوست هم دارد، به این روش که یک قاشق کشک، یک قاشق عسل، یک قاشق ویتامین سی و برگ چای سبز را باهم قاطی کرده و استفاده می کنیم.

بازار خرید کشک محلی خشک

بازار خرید کشک محلی خشک یکی از محصولاتی که به صورت روزانه و مداوم استفاده می شود لبنیات است و کشک هم نوعی محصول لبنی است که سرشار از کلسیم می باشد. کشک به دلیل کلسیم زیاد به بمب کلسیم هم مشهور است.

کشک محصول تولید شده در ایران است و بیشترین مقدار تولید کشک محلی هم برای ایران است، اما این کشک به دلیل خواص و طمع جالبش در دسته محصولات ایرانی قرار گرفته که مورد توجه مردم خارج از ایران هم است و بازار خرید کشک محلی فقط در ایران نیست و با صادرات به جاهای دیگر هم راه پیدا کرده است.

البته بگویم که کشک خواص درمانی قابل توجه هم دارد، به دلیل منبع غنی از کلسیم جلوی پوکی استخوان را می گیرد و به همین دلیل هم مورد توجه مردم قرار گرفته است. تاجران کشک محلی خشک سالیانه سود بسیار زیادی را از طریق صادرات این محصول خوشمزه به دست می آورند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما