مرجع خرید کشک مایع صنعتی

کشک یک فراورده لبنی حاصل از تخمیر شیر است و از جوشاندن و غلیظ کردن فراورده هایی چون دوغ یا ماست به دست می آید. کشک به دو روش سنتی و صنعتی تولید می شود و در نوع صنعتی آن کشک مایع صنعتی تولید می شود و به درون ظروف پلاستیکی از طریق نازل ها ریخته شده و بسته بندی می شود. کشک بیشتر مواد مفید شیر را در خود دارد و میزان ویتامین ها و مواد مغذی کشکبسیار بالا است.

مرجع خرید کشک مایع صنعتی

نگهداری کشک مایع صنعتی

نگهداری کشک مایع صنعتی کشک های مایع خانگی به دلیل نداشتن افزودنی ها، به مدت طولانی قابل نگهداری هستند و خواصی که برای سلامتی انسان دارند، در اثر نگهداری طولانی مدت از دست نمی روند. اما کشک صنعتی چه در کارخانه ، چه حین حمل و نقل و چه در فروشگاه باید در محلی که سیستم خنک کننده و شرایط بهداشتی مناسب دارد، نگهداری شود، چرا که این محصول حتما نیازمند نگهداری در محدوده دمایی خاصی است، تا مدت زمان نگهداری و مصرف کاهش نیابد و دچار فساد یا کپک زدگی نشود. تمام این موارد برای زمانی است که هنوز بسته بندی کشک باز نشده است.

در منزل می توان کشک را در فریزر هم نگهداری نمود، اما باید توجه داشت که در این صورت کشک دوفاز می شود و تا حدی آب می اندازد و طعم و بافت کشک دچار دگرگونی می شود. همچنین لازم است بدانید هر چه نمک کشک بالا باشد میزان مدت زمان ماندگاری کشک بالاتر می رود، اما از طرفی بر سلامت انسان نیز تاثیر می گذارد و عوارض قلبی، کلیوی، عروقی و فشار خون بالا ایجاد می کند.

خصوصیات کشک مایع صنعتی

خصوصیات کشک مایع صنعتی کشک دارای کلسیم، فسفر، پروتئین و مواد معدنی است، که در شیر نیز وجود دارد. همانطور که اغلب مردم می دانند، فراورده های لبنی به دلیل داشتن کلسیم از پوکی استخوان جلوگیری می کند. برخی از افراد به لاکتوز شیر حساسیت دارند و می توانند از محصولات لبنی دیگر بخصوص کشک به جای شیر استفاده نمایند. از نظر میزان تولید انرژی هر صد گرم کشک حدود 110 تا 130 کیلو کالری انرژی آزاد می کند.

کشک های صنعتی و سنتی در برخی موارد تفاوت هایی با یکدیگر دارند. کشک هایی که به صورت خانگی تهیه می شوند عموما به صورت جامد هستند و کشک مایع خانگی از عملیات سایش و رقیق کردن کشک خشک و جامد تولید می شود، اما در صنعت از روش جوشاندن و تغلیظ صنعتی مواد اولیه کشک برای تهیه کشک مایع استفاده می شود.

در روش صنعتی اگر از ماست سفید و دارای طعم و بوی طبیعی برای تهیه کشک استفاده شود، عملیات انجام شده موجب افزایش اسیدیته و میزان ترکیبات دیگر ماست غلیظ شده می شود و ماست در این مرحله مزه خاصی پیدا می کند و تبدیل به کشک می شود. در روش صنعتی می توان از کشک های خانگی خشک نیز استفاده نمود و در کارخانه آنها را رقیق نمود و لازم است میزان اسیدیته کشک کنترل شود. در نتیجه افزودنی هایی به کشک اضافه می شود که موجب کاهش PH کشک می شود.

از آنجایی که در صنعت از ماست برای تهیه کشک استفاده می شود، شیری که برای تهیه ماست به کار برده می شود، حاوی مواد ضدعفونی کننده و آنتی بیوتیک نیست و این مسئله برای رشد و فعالیت مناسب ماست امری ضروری می باشد. آبی که در مرحله پخت و تغلیظ ماست از سپراتور یا جداکننده با پارچه های فیلتر جمع آوری می شود دوباره عملیات تغلیظ را طی می کند و از آن محصول جانبی قره قوروت تهیه می شود.

کشکی که هموژنیزه می شود و به صورت مایع در می آید با نمک و پودر شیرخشک یا پودر آب پنبر ترکیب می شود. عملیات پاستوریزاسیون کشک به منظور حذف میکروب های بیماری زا و کاهش میکروارگانیسم ها از محیط مغذی کشک می شود. از این رو کشک ها در محیط بسته ظروف دچار فساد نمی شود.

راهنمای انتخاب کشک مایع صنعتی

راهنمای انتخاب کشک مایع صنعتی بر طبق استاندارد های تعیین شده برای کشک، توسط موسسه استاندارد، کشک صنعتی باید رنگ سفید یا کرم داشته باشد و به صورت خامه ای باشد. طعم و بوی کشک نباید اذیت کننده باشد و طعم و بوی خاص دیگری ندهد. حتما باید روی بسته بندی نام و نوع فراورده یعنی نوع فراوری و مواد تشکیل دهنده، نام و نشانی تولید کننده و علامت تجاری، سری ساخت، شماره پروانه ساخت از وزارت بهداشت، تاریخ تولید و انقضا، شرایط نگهداری و وزن خالص که عمومی ترین اطلاعات هر فراورده غذایی است چاپ شده باشد.

یکی از ویژگی های جالب دیگر کشک صنعتی این است، که هر چه بافت کشک متراکم تر باشد، دارای پروتئین بیشتری در مقیاس مشخصی از وزن کشک می باشد و هر چقدر میزان رطوبت کشک کمتر باشد و عملیات فراوری که در کارخانه بر روی کشک صورت می گیرد، پایین تر باشد، مواد و ویتامین های مفید کشک، مثل کلسیم بیشتر است و در نتیجه ارزش غذایی بیشتری دارد. اما وچود نمک زیاد در کشک باعث کاهش جذب کلسیم توسط بدن می شود. از این رو کشک های کم نمک تر بهتر از سایرین می باشد.

کشک مایع سنتی که از ساییدن کشک خشک و رقیق کردن آن به دست می آید غنی از کلسیم است ولی آنچه در استفاده از کشک های سنتی مهم است شرایط بهداشتی محل تهیه کشک است. از این رو خرید خود را از فروشگاه های لبنی معتبر که فراورده های لبنی سنتی را با رعایت بهداشت کامل تولید و عرضه می کنند خرید نمایید. کشک مایع محلی به دلیل غنای پروتئینی، محیطی است که مستعد برای رشد و ازدیاد انواع میکروب هاست و می تواند موجب مسمویت های شدید یا حتی مرگ شود.

محل عرضه کشک مایع صنعتی

محل عرضه کشک مایع صنعتی محصولات غذایی برای انتقال به فروشگاه نیازمند خودروهای مخصوص حمل این مواد هستند، که دمای یخچال آن ها متناسب با شرایط انتقال این محصولات است. در صورت فروش آنلاین، محصولات غذایی باید در محل های مخصوص و متناسب با شرایط نگهداری محصول باقی بمانند تا سفارش مشتری ثبت گردد و شیوه انتقال نیز باید کنترل شده باشد.

در صورتیکه کشک مایع صنعتی مستقیما به فروشگاه های فیزیکی ارسال می شوند قوانین انتقال به این فروشگاه ها بدین صورت است که کشک های بسته بندی شده آماده ارسال با ماشین های مخصوصی می شوند که دارای اتاقک عایق، مجهز به سیستم خنک کننده و تمیز و دارای مجوز بهداشت از معاونت بهداشتی دانشگاه ها می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما