مرکز خرید کشک سفید زابلی

کشک یکی از خوراکی های زمان های بسیار دور است که تا به امروز اسالت خود را حفظ کرده است و مورد توجه بسیاری از افراد قرار دارد کشک مقدار زیادی از انرژی بدن را تامین می کند همه ی خواص شیر را دارد و دارای مقدار زیادی پروتئین و کلسیم و چربی می باشد.

کشک سفید زابلی یکی از این محصولات است شما هم می توانید آن را در منزل درست کنید این کشک را می توانید از مردم زابل و یا مغازه های درون شهر تهیه کنید.

مرکز خرید کشک سفید زابلی

طرز تهیه کشک سفید زابلی

طرز تهیه کشک سفید زابلی برای تهیه کشک سفید زابلی به مقداری ماست و یا دوغ نیاز دارید اگر ماست شما شیرین است بهتر است یک قاشق فلزی را در درون آن قرار دهید و خارج از یخچال نگهداری کنید تا ترش شود سپس به ماست مقداری آب اضافه می کنید تا به صورت دوغ در آید و آن را در قابلمه ریخته و روی اجاق می گذارید تا به جوش بیاید وقتی به جوش آمد زیر اجاق را خاموش می کنید تا کشک ته نشین شود.

اگر زیاد جوش بخورد کشک شما دارای کیفیت خوبی نخواهد بود وقتی که خنک تر شد و حس کردید دست شما نمی سوزد کشک ها را در پارچه ای تمیز می ریزید تا آب آن گرفته شود هنگامی که خوب آب آن گرفته شد و حالت حلوای سفت به خودش گرفت آن را به هر شکلی که خواستید درست می کنید و در آفتاب می گذارید تا خشک شود.

هنوز مقداری کمی که نم داشت آن را جمع کرده و در داخل یخچال نگهداری کنید ولی اگر خشک شد می توانید در بیرون یخچال نیز نگهداری کنید و اگر خواسته باشی کشک شما دارای طعم باشد به آن آویشن و سیر اضافه کنید سپس شکل دهید خرید کشک زابلی به صورت کیلویی انجام می شود.

خواص کشک برای استخوان

خواص کشک برای استخوان یکی از مهمترین خواص کشک درمان پوکی استحوان می باشد کشک با کلسیم زیادی که دارد با شیر برابری می کند هر چه کشک خشک تر باشد دارای کلسیم بیشتری می باشد از دیگر خواص کشک می توان به :

1- برای تقویت مغز مفید می باشد .

2-باعث تنظیم فشار خون می شود پتاسیم موجود در کشک باعث تنظیم فشار خون می شود.

3- کشک دارای کالری کم می باشد و مصرف آن باعث می شود که احساس سیری کنید و فرد دچار کاهش وزن می شود.

4- چون دارای کلسیم و فسفر است تقویت کننده ی استخوان و دندان ها می باشد.

5- خاصیت ضد پیری دارد و از سرطان جلوگیری می کند .

6-دارای اسیدهای آلی فراوان می باشد و به سلامتی دستگاه گوارش کمک می کند .

از کشک می شود غذا های خوشمزه و محلی زیادی را درست کنید از غذاهایی که بیشتر افراد با آن آشنا هستند می توان آش رشته را نام برد و یا کشک بادمجان که بسیار خوشمزه می باشد کشک سرشار از ویتامین های زیاد است و می تواند نیاز بدن را فراهم کند خرید و فروش کشک سفید به صورت عمده و جزئی امکان پذیر است این محصول به صورت گرمی و کیلویی به فروش می رسد .

بررسی قیمت کشک سفید زابلی

بررسی قیمت کشک سفید زابلی بهتر است به کشک زیاد نمک نزنید چون باعث فشار خون می شود اگر کشک را ناشتا استفاده کنید فرد احساس سیری می کند و معده راحت تر می تواند عمل هضم غذا را انجام دهد کشک دارای طبعت سرد و خشک می باشدو دیر هضمه و باعث تولید نفخ می شود.

قیمت کشک زابلی بستگی به کیفیت آن دارد یک کشک خوب دارای بوی خوب و طعم ترش و گاهی ملس می باشد کشک سفید زابلی اگر ساده باشد ارزان تر از کشکی است که به آن طعم دهنده مثل آویشن و سیر اضافه کرده اند برای خرید این محصول الان که در عطاری ها و فروشگاه های محل به صورت فراوان یافت می شود فرد آن را به صورت عمده و جزئی می تواند از محل خودش تهیه کند .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما