مرکز پخش کشک خشک طبیعی

کشک یک ماده ی غذایی از دسته ی لبنیات است و دارای ارزش غذایی بالایی است که انواع مختلف آن در ایران و کشور های همسایه توسط چوپانان تهیه و تولید می شود.کشک خشک طبیعی طی مراحلی به دست می آید برای تهیه ی این محصول ابتدا را می جوشانند وقتی که سفت شد آن را گلوله گلوله می کنند و در آفتاب یا دست گاه های خشک کن خشک می کنند.مراکز پخش کشک خشک طبیعی در سراسر کشور ما ایران در شهر های مختلف وجود دارد که انواع مختلف کشک را تهیه و در آن جا عرضه می کنند و به فروش می رسانند.

مرکز پخش کشک خشک طبیعی

معرفی انواع کشک خشک

معرفی انواع کشک خشک کشک انواع مختلفی دارد که با وجود این که همه از شیر تهیه می شوند اما تفاوت هایی از لحاظ روش تولید کردن و شکل ظاهری آن با یک دیگر دارند که عبارت اند از:

 • کشک پاستوریزه یا کشک مایع که رطوبت و آب بیش تری دارد و مواد مغذی موجود در آن بیش تر است اما امکان جذب آلودگی و میکروب بیش تری دارد.
 • کشک خاکستری که به کشک چدنی نیز معروف است چون از جوشاندن دوغ در دیگ چدنی تولید می شود و مربوط به خراسان جنوبی است و دارای رنگ تیره است.
 • کشک زرد که به کشک زرد زابلی و کشک خواف نیز معروف است به صورت پودری زرد رنگ است که رنگ آن به دلیل اضافه کردن زرد چوبه در فرآیند تولید است.
 • کشک خشکو که پودری شکل و خشک است و مربوط به جنوب ایران می باشد این کشک را میکوبند و الک می کنند و قبل از استفاده کمی خیس می کنند.
 • کشک لور که دارای ویژگی هایی از جمله بی نمکی تازگی و کم جربی است و بیش تر در مناطق جنوبی ایران استفاده می شود و برای افراد با چربی بالا مناسب است.
 • و سویا کشک که یک نوع کشک جدید صنعتی است که از پروتئین سویا تولید می شود و می توان از آن مانند سایر کشک ها برای تهیه ی غذا ها استفاده کرد.

مصرف کشک برای بهبود عملکرد مغز

مصرف کشک برای بهبود عملکرد مغز کشک فواید بسیاری برای بدن و سلامتی دارد و حتی در مواردی مصرف کشک به درمان برخی از بیماری ها و پیش گیری از آن کمک فراوانی می کند و بسیار خوش مزه است.

 • مصرف کشک برای بهبود عمل کرد مغز بسیار مفید است و باعث آرامش اعصاب و خواب راحت و حتی کاهش استرس و اضطراب در فرد می شود که بسیار مهم است.
 • کلسیم فراوان موجود در کشک از بروز پوکی استخوان در بدن جلوگیری می کند و باعث استحکام بیشتر دندان ها و استخوان ها می شود.
 • مصرف کشک در دوران بارداری باعث برای حفظ سلامت جنین بسیار مفید اسو و مصرف آن به همراه بادمجان از ایجاد نقص های هنگام تولد پیشگیری می کند.
 • پتاسیم منیزیم و پروتئین موجود در کشک باعث کاهش فشار خون بالا می شود و به سلامت قلب کمک فراوانی می کند و از بیماری های قلبی جلوگیری می کند.
 • مصرف کشک سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و از ایجاد بیماری های مربوط به دستگاه گوارشی جلوگیری می کند و از آن در برابر میکروب ها محافظت می کند.

خرید کشک خشک طبیعی درجه یک

خرید کشک خشک طبیعی درجه یک بهترین کشک کشکی است که مراحل تولید آن به بهترین شکل انجام شود و از بهترین مواد و لوازم برای تهیه ی آن استفاده شود تا بیشترین کیفیت را داشته باشد.تولید کشک طبیعی از شیر طبیعی گوسفند و یا گاو تهیه می شود اما به طور مستقیم از شیر تولید نمی شود بلکه مراحلی را طی می کند و سپس به خشک نهایی تبدیل می شود.

فروش کشک خشک در اکثر فروش گاه ها و مراکز مواد غذایی مختلف سزح شهر ها انجام می شود و همه ی مردم می توانند به راحتی با مراجعه به آن جا آن را تهیه کنند.خرید کشک خشک طبیعی درجه یک از فروشگاه های متعدد امکان پذیر است اما بهتر است محصولی را تهیه کنیم از سلامت و کیفیت بالای آن اطمینان خاطر داشته باشیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما