کشک قره قروت دو رنگ و خواص ان

قره قروت یکی از انواع لبنیات است که به رنگ سیاه یا قهوه‌ای و بعضاً سپید یا زرد است که مزه‌ای ترش دارد.این فراوردهٔ لبنی از دوغ یا ماست به دست می‌آید. دوغ ترش شده را در مشک می‌ریزند تا تمام چربی آن جدا شود . بعد باقی‌مانده دوغ را می‌جوشانند تا غلیظ شود، سپس آب آن را میگیرند برای این ک اب ان را بگیرند روی پارچع ای صاف پهن میکنند. بعد از خشک شدن باقی‌مانده را که روی پارچه مانده‌است، به صورت گلوله ای در میاورند و می‌گذارند تا خشک گردد .و به این روش کشک درست میشود. حالا آب چکیده از پارچه ای ک برای تولید کشک استفاده کردیم را با کمی شیر مخلوط کرده و بعد می‌جوشانند تا جسمی سرخ رنگ و ترش مزه که قره‌قروت نام دارد به دست آید. .قره قروت بر خلاف بقیه ترشی ها بخاطر اینک محصول لبنی است. بسیاری از افراد ب دلیل مزه ترش علاقه مند ب خوردن ان هستند

فواید قره قروت:
قره‌قروت برای پیشگیری از پوکی استخوان بسیار مفید است. زیرا حاوی پروتئین، کربوهیدرات و چربی زیادی است.
در قره قروت از بهترین قند های طبیعی وجود دارد قند موجود در قره‌قروت از نوع لاکتوز است کهه انرژی کمتری نسبت به قند معمولی دارد. لاکتوز در طی فرآیند تولید قره‌قروت شکسته شده و به قند ساده‌تر تبدیل می‌شود، بنابراین مصرف قره‌قروت برای افرادی که دچار عدم تحمل لاکتوز شیر هستند، مشکلی ایجاد نمی‌کند.
قروت در برابر بیماری های عفونی نقش موثری دارد
مواد مغذی موجود در قره قروت نیز در فعال‌سازی آنزیم‌ها و ویتامین‌ها نقش دارد،. این فراورده حاوی اسید های عالی است به همین دلیل ضد عفونی کننده لوله گوارش است و باعث میشود ک باکتری های بیماریزا در لوله گوارش رشد نکنند.
یکی از مهم ترین خواص قره قروت چربی کم ان است، که قره قروت را به محصول رزیمی برای افراد دارای اضافه وزن و چربی خون بالا تبدیل کرده است
قره قروت دارای کلسیم است ، میدانیم که کلسیم برای استحکام استخوان ها و دندان ها کمک میکند و در بزرگسالان از پوکی استخوان پیشگیری میکند .
قره قروت حاوی ویتامین دی است . این ویتامین باعث جذب کلسیم میشود .بنابر این قرهقروت از عوارض کمبود ویتامین دی پیشگیری میکند .
برای بیماری های صفراوی و معده بسیار مناسب است
بعضی از افراد ان را روی مناطی از بدنشان ک ورم کرده یا درد میکند میمالند و باعث بهبود ان میشود. بعضی ها هم ان را ب مو های خود میمالند زیرا قره قروت برای درمان شوره سر بسیار مفید است.

 

کشک قرقروت دو رنگ گرد ؛ همان طور که از اسم آن مشخص است دو رنگ دارد سفید و قهوه ای که قسمت قهوه ای ان قره قروت است و قسمت سفید ان کشک و این محصول در مشهد ساخته میشود. کشک دو رنگ خواص زیادی دارد و برای استفاده روزانه بسیار مفید است.
این کشک خواص قره قروت و کشک را باهم دارد بسیار مقوی برای کودکان و بزرگسالان است .
این کشک را در تولیدی کشک میسازند یک طرف ان ا قره قروت سیاه است و طرف دیگر کشک .
این کشک، علاوه بر آنکه دارای بیشترین مواد غذایی است؛ بیشترین میکروب را نیز جذب می کند و از این بابت می بایست در خرید کشک جوانب احتیاط را رعایت نمایید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما